Najmodniejsze okulary
  Słoneczna promocja! Okulary przeciwsłoneczne gratis    
 

Płyny do czyszczenia soczewek okularowych

Dysponujemy szerokim asortymentem takich preparatów.
W zależności od przeznaczenia występują następujące rodzaje :

  • płyny przeciw zaparowaniu
  • płyny do antyrefleksu
  • płyny antystatyczne
Cena od kilku do kilkunastu złotych.
Często w jednym preparacie spełniana jest więcej niż jedna funkcja. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując równoczesnie z płynem specjalizowanej ściereczki.

 

Płyny do pielęgnacji

SOLO-care AQUA  PROMOCJA
Wielofunkcyjny płyn do soczewek kontaktowych bez czyszczenia i spłukiwania.
Tylko SOLO-care AQUA posiada system Hydrolock utrzymujący dobre nawilżenie soczewek przez cały dzień.
KOMFORT
Efekt Hydrolock chroni soczewki przed wysychaniem. Badania wykazały, że uczucie suchości oczu najczęściej przeszkadza użytkownikom soczewek. Hydrolock zatrzymuje nawilżenie, zapobiega dehydracji przez cały dzień.
Twoje soczewki mogą być bardziej komfortowe nawet jeśli przebywasz w zadymionych pomieszczeniach, zanieczyszczonym środowisku albo gdy pracujesz długo przy komputerze lub przebywasz w klimatyzowanych/ogrzewanych pomieszczeniach.

ZDROWIE
Microblock - pierwszy antybakteryjny pojemnik na soczewki, tylko w zestawie z SOLO-care AQUA!
Specjalne tworzywo, z którego zrobiony jest pojemnik na soczewki, zawiera środek niszczący drobnoustroje. Jony srebra zapobiegają wzrostowi bakterii, drożdży i pleśni, dzięki czemu oczy pozostają zdrowe a noszenie soczewek komfortowe.
SOLO-care AQUA
Hydrolock system
Multi Plus - Bausch& Lomb  PROMOCJA
Wyjątkowa kombinacja aktywnych składników umożliwia łatwą pielęgnację soczewek przy użyciu tylko jednego produktu.
Wielofunkcyjna cząsteczka Hydranate usuwa osady białkowe w trakcie codziennej pielęgnacji soczewek i zapobiega przyleganiu do materiału soczewki.
Renu zawiera wysoce skuteczny składnik - polaksyminę - środek powierzchniowo czynny, który usuwa tłuszcze i zanieczyszczenia środowiskowe, utrzymuje zdolność soczewek do nawilżania.
Za dezynfekcję soczewek odpowiedzialny jest składnik Dymed - nietoksyczny dla tkanek oka, skuteczne usuwający z soczewki wszelkie mikroorganizmy.
Płyn RENU
SOLO-care Plus - Ciba Vision
NOWOŚĆ! Wielofunkcyjny płyn zawierający AquaLub i system TurboCleaning do pielęgnacji wszystkich soczewek kontaktowych. Przeznaczony do czyszczenia, przechowywania oraz nawilżania. Soczewki po zdjęciu z oka wystarczy włożyć na 4 godziny do pojemniczka napełnionego płynem. BEZ CZYSZCZENIA MECHANICZNEGO I SPŁUKIWANIA. Soczewki są czyste i komfortowe już po 5 min. Przechowywania w płynie.
Płyn Soloplus
FreshLook- Ciba Vision
Wielofunkcyjny płyn do pielęgnacji wszystkich typów soczewek kontaktowych, szczególnie zalecany do soczewek kolorowych.
Płyn Freshlook zawiera system Tri-KlensTM, który pozwala na szybkie czyszczenie i dezynfekcję soczewek zaledwie w 10 minut. Dzięki specjalnym instrukcjom i opisom umieszczonym na opakowaniu, użytkownicy soczewek kolorowych mogą w pełni korzystać możliwości zmiany swojego image poprzez odpowiednią zmianę koloru oczu.
Opakowanie zawiera pojemniczek do przechowywania soczewek.
Płyn Freshlook
W sprzedaży są dwie pojemności - 0,375l oraz 0,120l. W większym opakowaniu jest pudełko do przechowywania soczewek. Cena za większy 45 zł za mniejszy 24zł.

 

Krople do oczu

AQuify - Ciba Vision
Prawdziwie przełomowe krople dla użytkowników wszystkch typów soczewek kontaktowych, dające długotrwały wysoki komfort. Zapewnia to specjalny składnik - substancja o strukturze i zachowaniu ludzkich łez.
Krople wykazują znacznie niższą gęstość w takcie mrugnięcia oraz jej wzrost tuż po mrugnięciu. Z jednej strony daje to ochronę przed uszkodzeniem nabłonka podczas mrugania, z drugiej zaś zabezpiecza przed wysuszeniem i przerwaniem filmu łzowego, gdy oko jest otwarte. Ma to bezpośredni wpływ na odczuwany długotrwały, wysoki komfort.
Sensitive Eyes Lens Lubricant - Bausch& Lomb
Krople do oczu firmy Bausch&Lomb przeznaczone dla użytkowników soczewek kontaktowych. Neutralna formuła kropli do oczu łagodzi oczy i nawilża soczewki kontaktowe aby zapobiec uczuciu suchości w oku.
Do stosowania podczas noszenia soczewek kontaktowych. W przypadku używania soczewek do przedłużonego noszenia wskazane zakrapianie oczu po przebudzeniu.

 

Pozostałe akcesoria

Etui na okulary
Proponujemy wiele modeli etui okularowych. Począwszy od prostych plastikowych futerałów do wyrobów skórzanych mających walory artystyczne. Zalecamy pokrowce sztywne, w których znacznie trudniej o uszkodzenie okularów.
Cena od 10 do 50 złotych. Do niektórych opraw producenci fundują futerały z napisem firmowym.
Tkaniny do soczewek okularowych
Do wycierania szkieł z antyrefleksem konieczne są szmatki wykonane z tzw. mikrofazy optycznej. Materiał ten posiada zdolności wciągania między włókna zanieczyszczeń. Ma to podstawowe znaczenie przy ostrych pyłkach,które zostają przetransportowane między włókna mikrofazy bez zarysowania powierzchni. Cena od 6 do 20 zł.

Do mniej wymagających powierzchni optycznych mogą wystarczyć szmatki z irchy. Jest to cienko wyprawiona skóra. Polecamy je tylko do soczewek mineralnych bez powierzchni uszlachetniających. Cena ok. 4 zl
Łańcuszki do okularów
Sznurki do okularów umożliwiające powieszenie okularów na szyi, gdy np. przerywamy na krótko pracę z okularami do bliży. Cena około 4 zł.
 
  ©2003 ANDY OPTIC gomedia